Szkoła Pamięta 2022

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki - „Szkoła pamięta”. Celem akcji było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Uczniowie odwiedzili lokalne miejsca pamięci narodowej. Była to dla nich żywa lekcja historii. Uczniowie klasy 8c wysłuchali wykładu w miejscu pamięci narodowej w Lesie Hopowskim na temat losów Polaków pod okupacją w czasie II wojny światowej. Przeszli też pod pomnik poświęcony ofiarom II wojny światowej z Gminy Somonino. W miejscach tych zapali znicze i uczcili minutą ciszy pomordowanych w czasie wojny.

szkoa pamita 2022