Menu witryny

Empiriusze 2022

W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie przystąpiła do VII edycji programu Być jak Ignacy „Zostań ambasadorem nauki”. Opiekunem grupy o nazwie Empiriusze została p. Beata Orlikowska. W pierwszym etapie uczniowie mieli za zadanie m.in. przygotować dowolny atom pierwiastka oraz mieli możliwość uczestnictwa w konkursie. Grupa Empiriusze przygotowała w ramach konkursu krótki filmik dotyczący budowy atomu. Z kolei zwycięzcą na najlepszy model atomu został uczeń klasy VIIIa Adam Ducher. Zbudował on atom litu. Atom litu Li7 składa się z jądra atomowego, w którym znajdują się 3 protony i 4 neutrony oraz z dwóch orbit K i L. Po pierwszej z nich krążą 2 elektrony, a po drugiej krąży 1 elektron.

Pozdrawiamy

Empiriusze

empiriusze 2022

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz