Menu witryny

"Let's learn with drama"

 Od lutego do maja 2022r. uczniowie klasy 1C w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie wraz ze swoją wychowawczynią Barbarą Rychert realizowali międzynarodowy projekt E-Twinning pod tytułem "Let's learn with drama"-"Uczmy się z dramą". W ramach projektu, wspólnie z uczniami i nauczycielami dziesięciu szkół z Turcji, wykonaliśmy kilka aktywności. Najpierw dzieci stworzyły swoje awatary przy pomocy narzędzi internetowych (m. in. ChatterKid) oraz krótko się przedstawiły. Następnie przygotowały krótkie improwizacje z wykorzystaniem magicznych słów typu: proszę, przepraszam, dziękuję. Wreszcie uczniowie opracowali kreskówki z wykorzystaniem tychże słów, korzystając z narzędzia internetowego Comics Panel Creator. Kolejnym zadaniem było przejście przez proces tworzenia przedstawienia. Dzieci przygotowały przedstawienie o tematyce przyrodniczej. Podzielone na cztery zespoły, po kolei wywiązywały się ze swojego zadania. Pierwszy zespół napisał scenariusz, drugi zaprojektował stroje, trzeci wykonał stroje, a czwarty odegrał przydzielone role. To było ciekawe przeżycie, każdy uczeń odnalazł się w tym co lubi robić najbardziej. Efektem naszej pracy było klasowe przedstawienie pt. "Wiosenne gniazdo". Następna aktywność polegała na napisaniu kilku wersów do wspólnej piosenki o marzeniach. Następnie jedna z nauczycielek ułożyła melodię i połączyliśmy wszystkie wersy w jeden utwór. Nagraliśmy film z wszystkimi występami. Ostatnim zadaniem było przeprowadzenie zabaw i gier edukacyjnych na zajęciach matematycznych, polonistycznych i na języku angielskim. Podczas realizacji zadań potrzebowaliśmy bardzo dużego wsparcia rodziców i takie mieliśmy. Dzięki temu realizacja tego projektu okazała się ciekawym i inspirującym doświadczeniem. Dzieci rozwinęły umiejętność komunikacji, wyrażania siebie oraz współpracy. Poznały też nowe narzędzia internetowe. Mogły przekonać się, że niezależnie w jakim kraju mieszkamy wszystkie dzieci są takie same.

certyfikaty1

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz