Menu witryny

XXVI Okręgowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich 2022

W dniach 14 i 15 maja 2022 r. uczniowie należący do gminnego projektu pt. „Wędkarstwo pasją młodzieży” brali udział w XXVI Okręgowej Olimpiadzie Młodzieży Wędkarskiej w Świbnie organizowanej przez Polski Związek Wędkarski Okręg w Gdańsku. Pierwszego dnia wędkarze uczestniczyli w zawodach spławikowych na Kanale Śledziowym. Po krótkiej przerwie rozwiązywali test z wiedzy ekologiczno – wędkarskiej obejmujący tematy ochrony środowiska naturalnego, ptaków, ssaków, rozpoznawanie ryb oraz tradycję Polskiego Związku Wędkarskiego. Następnie zawodnicy przystąpili do testu sprawnościowego (rzut kulą zanętową do tarczy Arenberga w pozycji siedzącej). Kolejnego dnia, wczesnym rankiem młodzi wędkarze udali się na boisko szkolne w Wiślince, gdzie czekały na nich konkurencje: trójbój rzutowy - rzuty ciężarkiem do tarczy Arenberga i konkurencja spinning cel 7,5g. Naszą szkołę reprezentowały 3 drużyny w różnych kategoriach wiekowych. Każda z drużyn wykazała się dużą wiedzą teoretyczną oraz wiedzą praktyczną, rywalizując z innymi uczestnikami o puchary i nagrody ufundowane przez PZW w Gdańsku. Puchary wręczył Pan Piotr Malek - wiceprezes ds. Młodzieży ZO PZW Gdańsk.

Chłopcy drużynowo wywalczyli na stepujące miejsca:

I miejsce -   Oskar Tokarski, Oliwier Arendt, Bartosz Piotrowski

II miejsce - Błażej Arendt, Aleksander Cierzan, Nikodem Grandzicki

III miejsce - Antoni Butowski, Maciek Aszyk, Wiktor Cierzan

Osiągnięcia indywidualne do 14 lat

I miejsce – Oskar Tokarski

II miejsce - Bartosz Piotrowski

III miejsce – Oliwier Arendt

xxvi okrgowa olimpiada modziey w sportach wdkarskich

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz