Menu witryny

Międzyszkolny Meeting Ekologiczny w Somoninie "EKODETEKTYWI ODDYCHAJĄ Z ENERGIĄ” cz.2 POWIATOWE SPOTKANIA EKODETEKTYWÓW

25 listopada 2021 roku na terenie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie odbył się Międzyszkolny Meeting Ekologiczny. Organizatorami z ramienia szkoły byli uczniowie klasy VIIa pod opieką Mirosławy Flisikowskiej oraz p. Danuty Łatka, którzy realizują w roku szkolnym 2021/2022 projekt: "Ekodetektywi oddychają z energią”cz.2. W meetingu wzięli udział uczniowie z 6 szkół podstawowych: Borcza, Egiertowa, Kiełpina, Pomieczyńskiej Huty, Nowej Wsi Przywidzkiej i Somonina. Wszyscy uczestnicy wysłuchali prelekcję o smogu przeprowadzoną przez panią Joannę Kuśnierz - pracownika Kaszubskiego Parku Krajobrazowego . Następnie uczniowie udali się na szkolenie ekodetektywów, gdzie zapoznali się między innymi z obsługą kalkulatora emisji CO, rozwiązywali zadania matematyczno- przyrodnicze i na koniec otrzymali zasłużone certyfikaty ekodetektywa 2021/2022. Podczas meetingu nie mogło zabraknąć konkursów. Uczniowie poszczególnych szkół przystąpili do rozgrywek o Zielony Puchar. Rywalizacja była bardzo zacięta. Jury po podsumowaniu punktów wyłoniło zwycięzców. Uczniowie SP w Kiełpinie otrzymali Zielony Puchar za zajęcie I miejsca. Drugie miejsce zdobyli uczniowie ze SP w Borczu, zaś III miejsce uzyskali uczniowie ze SP w Egiertowie. Wręczono dyplomy i nagrody. Na zakończenie imprezy wszyscy zasiedli do ekologicznego poczęstunku. Projekt jest realizowany w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez Powiat Kartuski i Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem”.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom, którzy przybyli do naszej szkoły i zapraszamy na kolejne spotkania za rok.

Ekodetektywi z Somonina wraz z p.Mirosławą Flisikowską i p. Danutą Łatka

ekodetektywi 2021

więcej zdjęć

epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz