Akcja Wolontariatu - zbiórka na rzecz Hospicjum w Kartuzach 2021

Dnia 17 października 2021 r.  wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie brali udział w zbiórce na rzecz  Hospicjum w Kartuzach. Uczniowie rozdawali żółte baloniki i naklejki z logiem hospicjum - symbolem nadziei. Swoją służbę pełnili od wczesnych godzin rannych przy kościołach w Somoninie i Hopowie. Parafianie z Somonina i mieszkańcy parafii w Hopowie bardzo hojnie wsparli tę akcję, wrzucając do puszek pieniądze, które przeznaczone będą na wykończenie nowo budowanego Hospicjum w Kartuzach. Wolontariusze, którzy zaangażowali się w akcję, to: Kamila Rychert, Dominika Szwaba, Karina Korzhenevska, Damian Szleja, Nataniel Zaborowski, Brajan Anders, Wiktor Mamelski, Kacper Stencel, Hanna Toporek, Klaudia Lewicka, Marta Konkel, Roksana Rode, Kinga Gronda, Natalia Jandzińska, Kinga Rejniak.

Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy za niedzielną akcję!

pola nadziei 2021