Menu witryny

Jak świętowaliśmy Dzień Języków Obcych?

Jak co roku we wrześniu obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji  uczniowie klas 7 wykonali plakaty, które zdobiły korytarze naszej szkoły, tworząc piękną wystawę prac, promujących różnorodność językową i kulturową Europy. Uczniowie klas 5 projektowali własne koszulki związane z językami obcymi. Nie zabrakło akcentów muzycznych, ponieważ klasa 7c zaśpiewała piosenkę „Panie Janie” w różnych językach: angielskim, niemieckim, włoskim, rosyjskim i hiszpańskim. W akcję włączyli się także uczniowie pochodzący z Włoch oraz Ukrainy, którzy swoim kolegom i koleżankom przedstawili te kraje oraz ich język i kulturę. Uczennice klasy 8a: Marta oraz Lizawietta poprowadziły lekcję gościnną w klasie 3b, ucząc kolorów w języku angielskim, niemieckim i ukraińskim, co bardzo spodobało się młodszym kolegom i koleżankom. Na przerwach zaś można było pograć w językowe gry planszowe, poczytać prasę obcojęzyczną bądź sprawdzić swoją wiedzę językową: „Odpowiedź za cukierek”. Rozstrzygnięto także konkurs na najciekawszą grę językową, którą wykonała Maja Kedrowska z klasy 7c. Dzień upłynął w bardzo przyjaznej atmosferze i z pewnością będziemy go miło wspominać, a za rok ponownie zaangażujemy się w te akcję propagowania nauki języków obcych.

dzie jzykw obcych 2021

więcej zdjęć

epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

CMI baner na stronę www

twin

skslogo

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz