Dzień Patrona - Kardynała Stefana Wyszyńskiego

13 września 2021r. z okazji beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego społeczność szkolna obchodziła Dzień Patrona. Tego bardzo uroczystego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły chcieli podziękować za beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczniowie z klas VI-VIII razem z pocztem sztandarowym uczestniczyli we Mszy Świętej odprawianej w kościele parafialnym w Somoninie. Ksiądz Proboszcz Piotr Kardas przybliżył uczniom postać nowego błogosławionego. W tym samym czasie uczniowie z klas IV- V brali udział w ciekawym spotkaniu z panią Izabelą Brzezińską przedstawicielką IPN w Gdańsku i mogli poszerzyć swoją wiedzę o Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Starsi uczniowie po powrocie z kościoła również uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem IPN. Tego dnia na szkolnych korytarzach wszyscy mogli podziwiać wystawy plastyczne o Kardynale Wyszyńskim oraz zapoznać się z udostępnioną w czasie przerw międzylekcyjnych prezentacją multimedialną o patronie. Przez cały dzień przy portrecie nowego błogosławionego harcerze pełnili swoja wartę. Nauczyciele wraz z uczniami mogli odwiedzać Izbę Pamięci oraz rozpatrywać słowa, które kiedyś wypowiedział Kardynał Stefan Wyszyński. Ten uroczysty dzień cała społeczność szkolna uczciła bardzo godnie.

dzie patrona 2021