Akcja wolontariatu 2021

Dnia 23 czerwca 2021 r. członkowie szkolnego wolontariatu udali się do Pomorskiego Centrum Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Pomieczynie. Wyjazd został poprzedzony zbiórką artykułów kosmetycznych i higienicznych dla potrzebujących zwierząt. Uczniowie naszej szkoły wsparli tę akcję, przynosząc potrzebne artykuły. W ten sposób odpowiedzieliśmy na apel pracowników ośrodka, którzy troszczą się o chore dzikie zwierzęta, aby mogły wrócić do swojego naturalnego środowiska. Po przyjeździe do ośrodka zostaliśmy mile przywitani i zapoznani z przebywającymi tam podopiecznymi. Pan ornitolog ciekawie opowiedział nam o nie tylko o ptakach. Poznaliśmy chore sowy, rannego łabędzia i żurawia, ale także rodzinę małych, uratowanych wiewiórek, które niedługo zostaną wypuszczone do lasu. Wyjazd do takiego ciekawego miejsca pobudził nas do kontynuowania takich akcji. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie trwała dłużej.

akcja wolontariatu