Menu witryny

18.03.2021 - DZÉŃ JEDNOTË KASZËBÓW - Dzień Jedności Kaszubów

W Dzień Jedności Kaszubów uczniowie uczący się języka regionalnego kaszubskiego z klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu z twórcą ludowym zajmującym się plecionkarstwem. Poznali sposób wyplatania koszyków "KORZENIEM SOSNY". Następnie sami wykonali koszyk. Namoczonymi paskami wyplatali przygotowany szkielet koszyka zgodnie z instrukcją i wskazówkami Pana Czesława Hincy. Niektórzy korzystali z dodatkowej pomocy twórcy. Podczas warsztatów uczniowie poznali sposób wydobywania materiału "korzeń sosny" i przygotowania go do wyplatania koszyków. Każdy uczeń swój własnoręcznie wykonany koszyk z pewnością wykorzysta w okresie wielkanocnym. Można wypełnić go pisankami, kraszankami, święconką. Jesienią można wybrać się z nim do sadu po owoce lub do lasu na grzyby. Były to kolejne zajęcia, w ramach których uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe i praktyczne. Wiedzą, na czym polega twórczość związana z plecionkarstwem. W czasie zajęć panowała miła i sympatyczna atmosfera z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii.

                                               Ewa Hildebrandt, Marta Szadłowska – szkólnô j.kaszëbsczégὸ

 warsztaty - plecionkarstwo

więcej zdjęć

epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz