Menu witryny

Zymkὸwi warsztatë 2021

W czwartek 4 marca 2021r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z twórcą ludowym z pracowni "FARWA". Uczniowie uczący się języka regionalnego kaszubskiego mogli uczestniczyć w zajęciach o różnej tematyce. Grupa uczniów z klas pierwszych malowała drewniane zabawki: koniki, samochody, kwiatki, ptaszki, serca i dodatkowo ozdabiała je haftem kaszubskim. Grupa drugoklasistów malowała drewniane pudełka i szkatułki na biżuterię. Ozdabiali je wzorem kaszubskim według wybranego szablonu, a niektórzy wykorzystali efekt „postarzenia” i spękań. Uczniowie klas trzecich malowali na koszulkach, na Eco - torbach i na Eco - plecakach z wykorzystaniem szablonów wzorów kaszubskich, za pomocą stempli kaszubskich i połączenie Decoupage na tkaninie. Wszystkie grupy podczas warsztatów poznawały i powtarzały nazwy elementów haftu kaszubskiego, kolory w hafcie, nazwy narzędzi i czynności wykorzystanych podczas swojej pracy. Natomiast wykonane prace posłużą do zabawy lub obdarowania bliskich.

Dziękujemy i zapraszamy na następne warsztaty

Nauczycielki j.kaszubskiego

zamkowi warsztate 2021

więcej zdjęć

epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

CMI baner na stronę www

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz