Menu witryny

Projekt „Rower jest OK”

Gmina Somonino rozstrzygnęła konkurs na realizację zadań publicznych w 2021r. Cieszymy się bardzo, że projekt: „Rower jest OK” został rozpatrzony pozytywnie. Wniosek złożony został przez Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem” działające przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie, napisany przez p. Mirosławę Flisikowską – nauczycielkę przyrody i geografii, promującą zdrowy styl życia. Zadania projektowe realizowane będą w nowym roku szkolnym. Projekt skierowany jest do uczniów klas siódmych naszej szkoły. Jazda na rowerze to jedna z najlepszych form aktywności. Regularne przejażdżki przynoszą wymierne efekty zdrowotne. Uczniowie wezmą udział w wycieczkach rowerowych po Kaszubach połączonych z wykonywaniem różnych zadań w terenie, między innymi marszem na orientację, szkoleniach i warsztatach. Są to m.in. zajęcia dotyczące przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zasad odżywiania się podczas wysiłku fizycznego, umiejętności posługiwania się mapą. Duży nacisk położymy na zdobywanie przez uczniów umiejętności udzielania pierwszej pomocy i dzielenia się tą wiedzą z innymi. Program jest bogaty, a uczniowie, poznając się nawzajem, wypracują konkretne rozwiązania na rzecz ochrony naszych Kaszub, bliżej poznają ich teren i docenią jego piękno.

Koordynator projektu: Mirosława Flisikowska

epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

CMI baner na stronę www

twin

skslogo

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz