Menu witryny

Akcja "Szkoła pamięta" 2019

W związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W dniu 24 października uczniowie klasy VIb odwiedzili miejscowy cmentarz, aby zapalić znicz i uczcić chwilą ciszy zmarłych nauczycieli Szkoły Podstawowej w Somoninie. Następnie udali się pod pomnik ku czci mieszkańców Gminy Somonino pomordowanych, poległych i zaginionych w II wojnie światowej. Wysłuchali tam krótkiego wykładu nauczyciela dotyczącego losu Polaków podczas wojny. Kolejnym planowanym celem odwiedzin uczniów będzie miejsce pamięci narodowej znajdujące się w Lesie Hopowskim. Jest to miejsce, w którym 11 listopada 1939r. Niemcy zamordowali kilkadziesiąt osób. W żywej lekcji historii uczestniczyć będą tam uczniowie klas ósmych.

szkoa pamita 2019

więcej zdjęć

epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

CMI baner na stronę www

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz