25 Okręgowa Olimpiada Młodzieży Wędkarskiej 2019

28 i 29 września 2019r. uczniowie należący do gminnego projektu pt. „Akademia Młodego Wędkarza” brali udział w 25 Okręgowej Olimpiadzie Młodzieży Wędkarskiej organizowanej przez Polski Związek Wędkarski Okręg w Gdańsku. W ramach olimpiady uczniowie uczestniczyli w różnych konkurencjach związanych z wędką. Pierwszego dnia odbyły się zawody na Kanale Śledziowym w Świbnie. Wszyscy uczestnicy brali udział w wędkowaniu. W tym czasie instruktorzy sprawowali opiekę nad młodymi wędkarzami. Uczestnicy podczas 4-godzinnej zaciętej rywalizacji łowili ryby o określonych wymiarach, ale nieobjętych okresem ochronnym. Odbył się również konkurs z wiedzy ekologiczno-wędkarskiej obejmujący tematy ochrony środowiska naturalnego, ptaków, ssaków, rozpoznawanie ryb, Statutu i Regulaminu Połowu Ryb oraz tradycji Polskiego Związku Wędkarskiego. Następnie zawodnicy przystąpili do testu sprawnościowego – rzut kulą zanętową (piłeczka do tenisa ziemnego) do tarczy Arenberga w pozycji siedzącej. Następnego dnia, wczesnym rankiem młodzi wędkarze udali się na boisko szkolne w Wiślince, gdzie czekały na nich kolejne konkurencje: trójbój rzutowy - rzuty ciężarkiem do tarczy Arenberga i konkurencja spinning cel 7,5g oraz konkurencja odległość 7,5g. Na zakończenie zawodów podsumowano pięciobój wędkarski. Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce, a reprezentowali nas: Błażej Arendt, Wiktor Arendt, Nikodem Grandzicki. Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharem drużynowym oraz nagrodami przez prezesa Polskiego Związku Wędkarskiego. Gratulujemy!

wdkarstwo 2019