Wizyta biskupa 2019

W poniedziałek, 23 września 2019 roku naszą szkołę odwiedził niecodzienny gość- Arkadiusz Okroj, Biskup Pomocniczy Diecezji Pelplińskiej. Towarzyszył mu ksiądz proboszcz Piotr Kardas. W imieniu całej społeczności szkolnej gościa przywitała pani dyrektor, zaś uczniowie wręczyli upominek w postaci skrzypiec diabelskich. Spotkanie uświetnił chór szkolny, który wykonał hymn szkoły oraz kaszubską piosenkę pod dyrygenturą pani Marty Szadłowskiej. Niezawodną postawą wykazali się także harcerze, wolontariusze oraz poczet sztandarowy. Biskup ujął wszystkich bezpośredniością, serdecznością oraz pogodą ducha. Po udzieleniu Błogosławieństwa Bożego odwiedził Izbę Papieską i zamieścił pamiątkowy wpis w kronice szkolnej. Wizyta Księdza Biskupa z pewnością była niezapomnianym przeżyciem dla całej społeczności szkolnej.

wizyta biskupa 2019