Menu witryny

Obóz astronomiczny w Gołubiu 2019

W dniach 17-19.05.2019r. odbył się obóz astronomiczny, w którym wzięli udział uczniowie klasy piątej i czwartej naszej szkoły. W trakcie obozu odbywały się turnieje warcabowe, rozgrywki szachowe i to, na co czekaliśmy najbardziej, czyli nocne obserwacje nieba. Już pierwszego dnia próbowaliśmy swoich sił na polu z warcabami, a po nich wraz z panem Krzysztofem przygotowywaliśmy teleskopy do nocnych obserwacji. Zanim jednak podeszliśmy do teleskopów zapoznaliśmy się z mapą nieba. Poznawanie obiektów tak odległych było bardzo ciekawym zajęciem. Kolejnego dnia zwiedzaliśmy Dworek Wybickich i Kurhany w Uniradzach. Oba miejsca zachwyciły nas swoją historią. Pełni wrażeń po długim spacerze podeszliśmy do stworzenia czegoś takiego, jak mapa marzeń. Nasze plany i marzenia znalazły swoje miejsce na arkuszach papieru. Wyobraźnia i pomysłowość podczas wykonywania mapy pozwoliła nam stworzyć piękne prace. Samodzielne przygotowanie śniadania i kolacji było okazją do rozmów na temat odżywiania i zdrowego stylu życia. Po posiłkach rozgrywaliśmy mecze piłki nożnej i spotykaliśmy się przy stole tenisowym. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do naszych domów.

obz astronomiczny 2019

więcej zdjęć

epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

CMI baner na stronę www

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz