Bezpiecznie na wsi – maszyna pracuje, a dziecko obserwuje 2019

W dniu 20 marca 2019r. odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa pracy na wsi. Prelekcje przeprowadził pracownik KRUS z Kartuz, który odnosząc się do własnych doświadczeń w intersujący sposób opowiedział o wypadkach podczas prac polowych z udziałem dzieci. Uświadomił dzieciom, że nie mogą wykonywać prac związanych z obsługą maszyn w gospodarstwie rolnym. Nie mogą również przebywać w strefie pracy maszyn i pojazdów rolniczych. Uczniowie otrzymali książeczki, pt. „Bezpieczniewo – czyli jak uniknąć wypadków na wsi”. Prelegent zachęcił uczniów do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym, pt. „Bezpiecznie na wsi – maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”. Uważamy, że przekazana uczniom wiedza przyczyni się do wzrostu świadomości na temat bezpieczeństwa podczas pracy na wsi.

bezpiecznie na wsi 2019