Menu witryny

Do Hymnu 2019

Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA.

Celem konkursu jest kształtowanie wspólnoty w kontekście historycznym, doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych, edukacja muzyczna poprzez zwiększenie zainteresowania śpiewem i rozwój umiejętności muzycznych, rozwój kompetencji społecznych poprzez wdrażanie do współpracy w grupie, zrzeszanie społeczności szkolnej i integrowanie środowiska wewnątrzszkolnego.

Nasza szkoła zakwalifikowała się do konkursu. W konkursie wezmą uczniowie z klas 2, 3, 4, 5, 6, 7 i dziewczyny z klas 8. Zadaniem konkursu jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły:

- Hymnu Państwowego 4 zwrotki,

oraz dwóch pieśni hymnicznych:

- Rota 4 zwrotki,

- Oda do radości 3 zwrotki.

Już nie długo tj., 6 maja 2019r. odwiedzi nas Komisja z Narodowego Centrum Kultury.

Marta Szadłowska

do hymnu 2019

więcej informacji

epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz