Menu witryny

Narodowe Czytanie „Wesela”

Od pięciu lat co roku we wrześniu cała Polska wspólnie czyta wybrany przez społeczeństwo utwór z kanonu literatury polskiej. Narodowe Czytanie to wydarzenie kulturalne, które stało się już tradycją. W tym roku lekturą-bohaterką projektu, nad którym honorowy patronat sprawuje Para Prezydencka, został dramat „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Nasza szkoła ponownie przyłączyła się do akcji poprzez czytanie „Wesela” z uczniami klas gimnazjalnych, którzy przygotowali głosową interpretację fragmentów dramatu i zaprezentowali swoje umiejętności na spotkaniu w szkolnej stołówce. Wspólne czytanie zostało poprzedzone przekazanymi przez nauczyciela informacjami na temat wybitnego dzieła i jego autora oraz uatrakcyjnione muzyczną interpretacją fragmentów „Wesela” w wykonaniu  Marka Grechuty.

narodowe czytanie 2017

więcej zdjęć

epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz