Pamiętamy o ofiarach II wojny światowej

Tradycją naszej szkoły stało się już coroczne odwiedzanie w listopadzie miejsca pamięci narodowej w Lesie Hopowskim. W dniu 10 listopada w to miejsce udała się klasa II a gimnazjum. Uczniowie zapalili znicze przed pomnikiem upamiętniającym ofiary masowej egzekucji przeprowadzonej przez hitlerowców w listopadzie 1939r. W Lesie Hopowskim rozstrzelano wówczas ponad 40 osób pochodzących z okolicznych terenów. Młodzież wysłuchała też wykładu na temat tragicznych wydarzeń z czasów II wojny światowej. Szczególny akcent położono właśnie na politykę niemiecką wobec ludności polskiej na terenach wcielonych do III Rzeczy we wrześniu 1939r. W drodze powrotnej uczniowie oddali hołd i zapalili znicz przed pomnikiem poświęconym ofiarom II wojny światowej pochodzącym z Gminy Somonino.

piesza wycieczka do lasu hopowskiego