Menu witryny

Spotkanie edukacyjno – zdrowotne „Jestem ważny – dbam o siebie”

W dniu 8 listopada uczniowie klas VI, VII i gimnazjum wzięli udział w spotkaniu promującym zdrowe odżywianie i aktywny styl życia, pod hasłem „Jestem ważny – dbam o siebie”. Prelekcję przeprowadziły Panie z Instytutu Zdrowego Żywienia Eligo z Gdyni. Każdy młody nastolatek mówi, że chce się zdrowo i mądrze odżywiać, ale z raportów wynika, że często są to tylko chęci. Właściwe odżywianie pomaga utrzymać dobry stan zdrowia i świetne samopoczucie. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele niepotrzebnych produktów dostarczamy swojemu organizmowi każdego dnia oraz jak bardzo nawyki żywieniowe wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie. Pierwszym krokiem do zmian jest uświadomienie sobie problemu. O tym wszystkim starała się mówić Pani Agnieszka Danielewicz na spotkaniu z uczniami. Dawała konkretne przykłady, jak można bez stresu dbać o jakość naszych posiłków w ciągu dnia i nie zaniedbywać aktywności fizycznej. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i wyciągali racjonalne wnioski. W ramach promocji zdrowia uczniowie przynosili do szkoły warzywa i owoce oraz produkty, które znajdują się na piramidzie zdrowia. Podczas spotkań z uczniami dyskutowaliśmy na temat trendów w odżywianiu i korzyściach z nawadniania organizmu. „Jesteś tym, co jesz” – uważamy, że to zdanie powinno towarzyszyć nam, gdy będziemy sięgali po kolejnego snicersa, czy liona.

spotkanie zdrowotne2017

więcej zdjęć 

 

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała





 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz