Menu witryny

„Trudne sprawy – dopalacze i narkotyki nie muszą Cię zabić – zawalcz o siebie już dziś” - spotkanie profilaktyczno- wychowawcze.

W dniu 30 października gościliśmy w naszej szkole Panią Elwirę Lelental Nadkomisarza ds. zwalczania przestępczości narkotykowej z Gdańska, która już po raz trzeci zaszczyciła nas swoją obecnością i przeprowadziła 5 godzinne spotkania z młodzieżą na temat zagrożeń jakie wynikają z sięgania po dopalacze i narkotyki. Czas gimnazjum to,  czas pełen zagrożeń i pokus, jak nigdy dotąd pociąga to, co zakazane. Młody człowiek w pełni świadomy konsekwencji, a więc we właściwym czasie mądrze o nich poinformowany, a przy tym pewien własnej wartości, na pewno zdecydowanie trudniej ulegnie pokusie czy namowom rówieśników Poczucia własnej wartości co prawda nie zbudujemy z dnia na dzień, niemniej teraz należy je wyjątkowo mocno wzmacniać, podobnie jak kłaść nacisk na uświadomienie do czego prowadzą błędy. Profilaktyka w tym temacie  nabiera szczególnego wydźwięku właśnie teraz, gdy wielu młodych ludzi poszukuje nowych doznań atrakcyjnego i ciekawego spędzenia wolnego czasu, chce spróbować czegoś nowego. Często tym nowym doświadczeniem okazują się narkotyki i dopalacze. Tylko jeden raz, tylko spróbuję – tak to się zaczyna. Pani prelegentka w ciekawy sposób opowiadała o swoich doświadczeniach i akcjach z pracy zawodowej, gdzie na co dzień stykała się z tragediami młodych ludzi, którzy zostali „opętani” przez narkotyki. Mówiła o tragedii rodziców. Wskazywała i uświadamiała młodzież, mówiąc językiem potocznym, że narkotyki to wielki biznes i bogacą się ci, którzy znajdują tzw. „frajerów”, którzy to świństwo kupują. Uczniowie bardzo pozytywnie ocenili spotkanie. Myślimy, że profesjonalistka z dziedziny przeciwdziałania zachowaniom ryzykownym z pewnością przekonała naszych uczniów, że nie warto eksperymentować z używkami. Uczniowie znają konsekwencje prawne i zdrowotne brania narkotyków i dopalaczy.

spotkanie z p lelental

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz