Pola Nadziei - Akcja żonkil

19 października 2019r. wolontariusze z klas gimnazjalnych w Somoninie posadzili kolejny raz żonkile na Polu Nadziei mieszczącym się przy szkole. Żonkil to kwiat nadziei, który na wiosnę zakwitnie i będzie symbolicznie wręczany osobom, które włączą się w pomoc na rzecz Hospicjum Domowego w Kartuzach. Chcemy przez tę akcję pomagać podopiecznym Hospicjum. Na naszym Polu Nadziei umieszczona jest również specjalna tablica, którą otrzymaliśmy od pracowników Hospicjum im. Św. Ojca Pio w Pucku. Do zebrania cebulek włączyli się następujący uczniowie: Sylwia Mańska -kl II B, Ewa Draws- kl II C, Jan Stankowski - kl II B, Amelia Lisbarska - kl. III C, Julia Bury– kl. II D, Julia Peta- kl. III A oraz uczniowie klas IV-VII, Jan Formela- kl V A, Paulina Czerwińska- Kl VI B, Krystian Szreder kl. V A, Jan Mański – KL V A, Kamil Konkol- kl V A, Zofia Peta kl IV A. W sadzeniu żonkli pomagali Kacper Burka, Beata Brylowska i Pola Rzepczyńska. Wszystkim wymienionym uczniom bardzo dziękujemy za aktywne włączenie się do akcji.

pola nadziei 2017