Elektryczne Eksperymenty

W dniu 16 października uczniowie klas piątych mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach dotyczących energii. Pod okiem trenerów dzieci samodzielnie przeprowadzały eksperymenty wykorzystując takie zjawiska jak indukcja elektryczna, elektrostatyka, przewodnictwo i wiele innych. W czasie warsztatów uczestnicy dowiedzieli się, czym są ładunki elektryczne oraz jakie mają właściwości. Poznali zjawisko elektryzacji ciał. Przekonali się, czym są izolatory oraz co je różni od przewodników. Wszystko odbywało się poprzez zabawę. Uczniowie mieli możliwość zrobienia specjalnych „burzowych” fryzur, przekazania koledze „elektrycznego żółwia” oraz wywołania wyładowań podobnych do prawdziwych piorunów. Warsztaty prowadziła firma Aldesa Nowa Energia Sp. z o.o. przy pomocy Centrum EduFun.

elektryczne eksperymenty