Menu witryny

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka 2019

 

Dnia 19 listopada 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Samorząd Uczniowski opowiedział o znaczeniu Konwencji o Prawach Dziecka. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Postanowiliśmy wspólnie z UNICEF świętować ten dzień i pokazać, że prawa dziecka są ważne w naszej szkole. 20 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Uczniowie klas IV – VIII przygotowali bardzo ciekawy apel, na którym każda klasa prezentowała jedno losowo wybrane prawo np.: „prawo do życia i rozwoju”, „prawo do wychowania w rodzinie”, „prawo do prywatności”, „prawo do nauki”, „prawo do życia bez przemocy”, „prawo do ochrony przed konfliktem zbrojnym”, „prawo do ochrony w procesie karnym”, „prawo do odpoczynku” oraz inne. Dzieci mówiły o swoich prawach, przedstawiały scenki obrazujące prawa dziecka i prezentowały przygotowane wcześniej plakaty. Omówione zostały także sposoby szukania pomocy w sytuacjach zagrożenia i naruszania praw dziecka. Pamiętaliśmy również o kolorze niebieskim, gdyż jest to symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Tego dnia postanowiliśmy przyjść do szkoły ubrani na niebiesko – przyłączyliśmy się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także angażują się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.

su prawa dziecka 2019

więcej zdjęć

epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz