Szkolny dzień protestu przeciw przemocy 2019

W marcu, jak co roku, obchodziliśmy Szkolny Dzień Przeciw Przemocy i Agresji pod hasłem: „TANIEC I ŚPIEW, LEKIEM NA GNIEW”. W tym dniu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zwrócili się do wszystkich z apelem, aby ten dzień był szczególny, pełen życzliwości i uśmiechu. Cała społeczność szkolna zamanifestowała swój protest przeciw złym zachowaniom poprzez wspólne odśpiewanie „Szkolnego Hymnu Przeciw Przemocy”. Tego dnia ubraliśmy się na zielono i uczniowie przygotowali ciekawe plakaty oraz hasła promujące życzliwość, zgodę, przyjaźń i tolerancję. Każdy miał możliwość wystąpienia na szkolnej scenie i ujawnienia swojego talentu. Obejrzeliśmy różnego rodzaju układy taneczne, wysłuchaliśmy pięknych piosenek, utworów instrumentalnych, tradycyjnie pojawił się również nasz młody naukowiec, który zaprezentował nowoczesnego robota. W klasach odbyły się warsztaty i pogadanki profilaktyczne na temat tego, jak bronić się przed przemocą oraz gdzie szukać pomocy w sytuacjach zagrożenia. Uczniowie dyskutowali również o tym, że ważne jest zgłaszanie niepokojących zachowań do osób dorosłych. Nie można być biernym świadkiem czyjeś krzywdy. Na ten dzień każdy uczeń wykonał zielony listek koniczynki, który stał się symbolem manifestu przeciw agresji. Wszystkie listki oraz plakaty zawisły na specjalnych tablicach w holu i długo jeszcze będą nam przypominały ten dzień. Mamy nadzieję, że razem z wiosną na zawsze zagości u nas życzliwość, empatia i potrzeba pomocy innym.

dzien przeciw przemocy 2019