„Pamiętamy o tych, którzy odeszli…”

W dniach od 20 – 27 października Samorząd Szkolny przeprowadził akcję zbiórki zniczy pod hasłem „Pamiętamy o tych, którzy odeszli…”. Przez kilka dni uczniowie przynosili do szkoły znicze , które w dniu 30 i 31 października zapłonęły na opuszczonych mogiłach, o których już nikt nie pamięta oraz w miejscach pamięci narodowej. Pani Grażyna Walkusz udała się wraz z młodzieżą do Lasu Hopowskiego, gdzie znajduje się Miejsce Pamięci Narodowej. W zadumie uczcili pamięć kaszubskich patriotów, którzy polegli walcząc za ojczyznę w czasie wojny . Pani Elżbieta Mateja i Ewa Littwin odwiedziły wraz z uczniami lokalny cmentarz w Somoninie, tam zapłonęły znicze na grobach tych, którzy odeszli i byli nam znani – nauczyciele, księża. Uważamy, że warto kształtować w młodzieży takie wartości, które zwracają uwagę na ulotność rzeczy materialnych, a wzmacniają życie duchowe. Przygotowana akcja miała na celu skłonić młodzież naszej szkoły do refleksji i na moment zwolnić z bezustannego biegu, pogoni, na chwilę zadumy, przemyśleń, refleksji nad sensem naszego życia.

akcja znicz