"Sprawne ręce" - zajęcia techniczne w klasach I-III

W roku szkolnym 2017/2018 zajęcia  dodatkowe "SPRAWNE RĘCE" odbywają się w czterech grupach po jednej godzinie lekcyjnej. W zajęciach uczestniczą uczniowie z klas pierwszych. Poprzez udział w zajęciach „Sprawne ręce” uczniowie sprawniej posługują się nożyczkami (wycinają po linii prostej i krzywej), starannie przyklejają, naklejają, składają kartki papieru, łączą różne elementy korzystając z podanej instrukcji ( wiatraczki, kasztanowe kukiełki, zwierzęta z plasteliny). Bezpiecznie i umiejętnie posługują się igłą z włóczką (listkowa przewlekanka). Potrafią wykonać kartki na różne okazje z wykorzystaniem różnorodnych materiałów (włóczka, filc, tektura, kolorowy papier, piórka, ruchome oczy, plastelina, farby, klej,  itp.). Posługują się młotkiem (przybijanie figur mozaikowych). Potrafią konstruować różnorodne modele według podanego wzoru oraz własnego pomysłu (wykorzystanie „rurek” do gier i zabaw konstrukcyjnych). Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczą w powyższych zajęciach, a poprzez to zaobserwowano, iż są sprawniejsi i zręczniejsi manualnie. Zgodnie pracują i współpracują w grupie. Lepiej radzą sobie w zajęciach szkolnych.

sprawne rce1
sprawne rce2