Menu witryny

Warsztaty muzyczne „MUZYKA JEST DLA NAS”

Prowadząca: Barbara Gawroń

     Zajęcia muzyczno- taneczne „MUZYKA JEST DLA NAS” w ramach Programu Profilaktycznego ,,Alternatywa” odbywają się w dwóch grupach – I grupa – dzieci starsze z klasy III, II grupa- dzieci młodsze z grupy 0. Są kontynuacją zajęć muzycznych prowadzonych w ubiegłych dwóch latach.

     Celem zajęć   jest kształtowanie podstawowych zdolności muzycznych i sprawności psychoruchowych dzieci w młodszym wieku szkolnym. Staramy się wyrabiać umiejętności współpracy w zespole, efektywnie spędzać czas wolny i uczymy się rozwiązywania konfliktów na drodze dialogu. Przeprowadzone zostały również pogadanki z dziećmi na temat uzależnień oraz unikania sytuacji ryzykownych. Nasze zajęcia maja na celu kształtowanie aktywności ruchowe z wyeksponowaniem inwencji twórczej dzieci. Staramy się promować zdrowy i aktywny styl życia.

     Z grupą starszą gramy na flecie i na dzwonkach. Grupa młodsza to głównie zajęcia rytmiczne, muzykoterapia i zajęcia relaksacyjne.

Dzieci chętnie uczestniczą w tych zajęciach już od kilku lat. Swoje umiejętności prezentują podczas szkolnych uroczystości np. wigilia, Dzień Nauczyciela, Dzień Matki, przegląd talentów.

     Zajęcia maja charakter profilaktyczny i prowadzone są przy wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Somoninie.

muzyka dla nas 1muzyka dla nas 2


 

 

 

epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz