O nas

5. Drużyna Harcerska „Leśni” działa przy naszej szkole od 16 lat. Pierwsza zbiórka odbyła się 24 września 2005r. a początek działalności drużyna zawdzięcza dh Ewie Jelińskiej. Co roku nasze grono powiększa się i zmienia się. Obecnie nasza drużyna liczy około 30 harcerzy. Przychodzą do nas chętni przygód i spragnieni nowych wrażeń młodzi ludzie. Ci, którym nie straszne przemierzanie leśnych i górskich szlaków i tacy, którzy dopiero poznają co oznacza leśna wędrówka. Od początku istnienia nad drużyną czuwa dh Ewa Jelińska, a obecnie wraz z nią działają: dh Anita Keller-Dorawa, dh Małgorzata Sominka, Marek Szymański oraz Joanna Szmyt.

Na koncie naszych sukcesów możemy odnotować założenie gromady zuchowej „Leśne Duszki”, które dzięki dh Małgorzacie Sominka wchodzą tak szybko w harcerski świat.

Co robimy? Czym się zajmujemy?

Nasza praca oparta jest na wartościach, które zawarte są w regułach i obietnicy harcerzy. Harcerze spędzają czas na podróżach, pełniąc warty i pomagając w akcjach charytatywnych, a to wszystko aby wpajać takie wartości jak: patriotyzm, przyjaźń, braterstwo, sprawiedliwość, wolność i pokój. Naszą codziennością są:

- rajdy

Do tej pory uczestniczyliśmy w Rajdach Rodło, Rajdzie Śladami Przeszłości Gdańska, Rajdzie Kopernikańskim, Rajdzie Świętokrzyskim, Rajdzie Westreplatte

- warty

Pełnimy warty podczas ważnych uroczystości narodowych takich jak Dzień Niepodległości oraz uroczystościach lokalnych lub szkolnych jak np. Dzień Patrona

- pełnimy służbę i pomagamy

Co roku przybywamy z Betlejemskim Światełkiem Pokoju i dzielimy się nim z lokalną społecznością

Bierzemy udział w akcjach sadzenia lasu

Pomagamy w schronisku dla zwierząt

Nasze działania można na bieżąco śledzić na Facebooku:

V Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Leśni”