XI Rajd Remus

Dnia 16 marca 2022r. harcerzy Hufca Kartuzy doszła wieść o porwaniu Remusa. Wszyscy się więc zmobilizowali i czym prędzej popędzili na zwołane miejsce zbiórki w Somoninie. Tak to rozpoczął się XI Rajd Remus, który zjednoczył siły ponad 120 harcerzy z całego Hufca Kartuzy. Naszym zadaniem było zdobycie informacji, kto porwał Remusa, a następnie wyruszenie na Jego poszukiwania. Nie była to łatwa wędrówka. Porywacze, jak później się okazało byli to kosmici, za każdą informację żądali wykonania zadania. Tak więc prawie 3 dni zmagaliśmy się z wieloma zadaniami oraz wędrówką w chłodnych okolicznościach jesiennej pogody, aż nasz trud został wynagrodzony i Remusa został oswobodzony. Taka to fabuła przyświecała kolejnemu już rajdowi Remus. Naszym harcerzom było tym bardziej miło, że czuliśmy się gospodarzami tego spotkani, ponieważ Pani Dyrektor Jolanta Bociańska użyczyła nam „schronienia”, za co jeszcze raz bardzo dziękujemy. Czekamy na kolejne przygody z Remusem. Czuwaj!

xi rajd remus