0C Zajęcia sportowe

W grupach przedszkolnych regularnie odbywają się zajęcia sportowe. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach z gimnastyki korekcyjnej. Mają one na celu wyrobienie u dzieci nawyku prawidłowej postawy. W trakcie zabaw ruchowych oraz ćwiczeń korekcyjnych dzieci poznają własne ciało, odkrywają różnice pomiędzy postawą prawidłową a nieprawidłową, mogą wykorzystywać tę zdolność we wszystkich czynnościach codziennych. Poznają pozycje, w których można wypoczywać z korzyścią dla efektów korekcyjnych. Poprzez zajęcia korekcyjne staramy się oddziaływać nie tylko na motorykę przedszkolaków, ale także na ćwiczenia poprawiające zdolności zapamiętywania, koncentracji uwagi, spostrzegawczości. Staramy się rozbudzać u nich zamiłowanie do wszechstronnej aktywności, co może przyczynić się do lepszego startu w szkole.

0c zajcia sportowe 2019