Menu witryny

0B Na parapecie skrzynek bez liku 2021

Na parapecie skrzynek bez liku,

trochę nasionek, trochę słoików.

Każdy przedszkolak sadzi i sieje,

i co dzień patrzy, co się tam dzieje.

Pilnuje, żeby nie były suche,

a potem zbiera szczypior, rzeżuchę.

Myje i sieka na kanapeczki

zdrowe roślinki z własnej grządeczki.

Podczas realizacji tematu "Rośliny na parapecie" dzieci poszerzały swoją wiedzę o nowe wiadomości przyrodnicze. Dowiedziały się jakie warunki są niezbędne do rozwoju roślin oraz omawiały kolejne etapy rozwoju roślin na przykładzie fasoli. W poniedziałek 15.03.2021r. przedszkolaki założyły własny ogródek na parapecie. Na początku wspólnej pracy nazywały zgromadzone cebulki oraz nasiona, a także przedmioty potrzebne do wykonania zadania. Następnie z ochotą zabrały się do pracy. Dzieci wysiały rzeżuchę, posadziły cebulę, pietruszkę oraz maciejkę Nie zapomniały również o podlaniu naszych roślin. Biedroneczki zapewniły również, że będą dbały o nasz kącik, doglądały i podlewały rośliny, aby potem móc zajadać nowalijki z naszej wspólnej hodowli. Po ukończeniu zadania dzieci z dumą patrzyły na efekty swojej pracy. W piątek nasze nasionka już kiełkowały a rzeżucha się zazieleniła.

na parapecie skrzynek bez liku 0b

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz