Pipi Pończoszka

24 października  uczniowie klas III uczestniczyły w  spotkaniu  z bohaterką książek Astrid Lindgren – Pippi Pończoszanką. W rolę rudowłosego urwisa z książek Astrid Lindgren wcieliła się uczennica oddziału gimnazjalnego Jagoda Jagodzińska. Każdy chciał z nią porozmawiać i upewnić się, czy sterczące warkocze są prawdziwe. Dzieci poznały fragment przygód bohaterki pt. „Pippi idzie do cyrku”. Rozśmieszyły ich cyrkowe wyczyny Pippi w woltyżerce, chodzeniu po linie i jej zmagania z najsilniejszym człowiekiem. Jednak najlepsze było przed nimi. Uczniowie podzieleni na grupy musieli wymyślić pokazy cyrkowe. Był więc występ akrobatów oraz pokazy zręcznościowe z różnymi przyborami. Dzieci bardzo chętnie włączyli się w zabawę. Uruchomili wyobraźnię i skupili się na dokładnym wykonywaniu zadań, co wcale nie było łatwą sprawą. Na zakończenie  dzieci ustawiły się w kolejce po... kolorowe piegi. Wszyscy zostali również nagrodzeni słodkim lizakiem.

pipi poczoszka