Nocka z książką

Uczniowie klas VI uczestniczyli w Nocce z książką. W bibliotece już od rana trwały gorączkowe przygotowania, aby wszystko było zapięte na przysłowiowy ostatni guzik. Jako pierwsza na szlaku niespodzianek przywitała uczniów szkolna biblioteka a wraz z nią magiczne zagadki rozwiązywane w świetle latarek. Zadaniem dzieci było odnalezienie i odczytanie listu od Maga Księcia Ziem Północnych. Rozszyfrowanie wskazówek, zagadek literackich. Uczniowie musieli poradzić sobie również z przeszkodami, które na nich czyhały w ciemnościach. Musieli uważać na niegodziwe Trolle, które również chciały dotrzeć do ukrytego skarbu. Wszyscy wykazali się odwagą i dużą dozą sprytu i dotarli do ukrytego skarbu, którym były książki umieszczone w starym kufrze. Następnie rozpoczęła się kolacja, którą wcześniej przygotowali uczniowie z nauczycielami. Wszyscy z apetytem zjadali własnoręcznie przygotowane kanapki, sandwicze oraz gofry. Jednak wieczór w szkolnej bibliotece jeszcze się nie zakończył  i upłynął na wspólnym przygotowaniu wystawy książek, czytaniu książek, grach i wygłupach. Późną porą zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, następnie wieczorna toaleta i można było zacząć szykować się do snu. Emocje i wyśmienita zabawa zrobiły swoje. Niektóre dzieci "zapadły w kamienny" sen. Inne zasypiały podczas czytania książek. O 7.00 rano była pobudka. Niektórym z trudem przyszło poranne wstawanie. Nastąpiło wspólnie podsumowanie całonocnego spotkania, porządkowanie Sali i ... powrót do rzeczywistości. Była to niezapomniana noc pełna wrażeń i z pewnością nie ostatnia.

nocka z ksiazka1nocka z ksiazka2