Andrzejkowe wróżby i przepowiednie

Tradycje wróżb andrzejkowych przetrwały do naszych czasów. Obecnie andrzejki są wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą, dostarczającą wiele przeżyć i emocji. Dzięki niej możemy kultywować tradycje ludowe, bowiem to co stare w tradycji andrzejkowej harmonijnie splata się z tym, co w naszej kulturze nowe, po to, by łączyć ludzi na wspólnej zabawie. Andrzejki to jeden z nielicznych wieczorów, kiedy możemy zajrzeć w swoją przyszłość. Jest to również okazja do zorganizowania wspaniałej zabawy, która odbyła się w naszej szkole 30 listopada. Uczennice koła bibliotecznego z gimnazjum przygotowały ciekawy wachlarz wróżb andrzejkowych dla swoich koleżanek i kolegów. Zaprosili wszystkich uczniów z klas IV-VI na wróżby i przepowiednie. Zastanawiając się nad przyszłością, dziewczynki i chłopcy chętnie korzystali z przygotowanego salonu wróżb. Największą popularnością cieszyła się zabawa w znajdowanie „drugiej połówki serca”.

wrozby