Menu witryny

Erasmus+ La Carolina 2024

W dniach 5-10 maja 2024r. uczniowie klas szóstych, w ramach programu Erasmus+ uczestniczyli w wyjeździe do zaprzyjaźnionej szkoły CEIP Palacios Rubio w La Carolina w Hiszpanii. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z przyrodą, kulturą i historią regionu Andaluzja. Bawili się, uczyli i nawiązali nowe kontakty z dziećmi innej narodowości, a wszystko z wykorzystaniem języka angielskiego.

W ramach wyjazdu spędzili czas wspólnie z uczniami klas piątych i szóstych, którzy przygotowali specjalne powitanie, prezentując muzykę i tańce charakterystyczne dla tego regionu. Przedstawili też najważniejsze informacje dotyczące La Caroliny, okolicy oraz Hiszpanii. Dzieci mogły skosztować tradycyjnych potraw, przygotowanych przez rodziców uczniów. Kolejnym punktem wizyty była prezentacja naszej szkoły, z której hiszpańscy uczniowie dowiedzieli się najważniejszych informacji o Polsce, Kaszubach i tradycyjnych potrawach naszego regionu. Mogli też obejrzeć film prezentujący naszą szkołę. Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach z wychowania fizycznego oraz języka angielskiego, gdzie mogli wykorzystać swoje umiejętności językowe do wspólnej komunikacji. Udali się również na miejski basen, aby uczestniczyć ze swoimi rówieśnikami w wodnych aktywnościach. Bawili się i poznali bliżej podczas gier i zabaw rekreacyjnych na placu miejskim. Jeden dzień był pełen przygód i zadań specjalnych w terenie. Tutaj chodzili po lesie, poznali przyrodę tego regionu, roślinność, zwierzęta, położenie geograficzne, klimat oraz historię. Uczestniczyli w różnego rodzaju grach, pływali kajakami i supem. Każda aktywność była okazją do rozmowy i lepszego poznania się. Uczniowie gościli również w ratuszu miejskim, gdzie spotkali się z radnymi, którzy zapoznali wszystkich z historią i architekturą tego miejsca.

Aby lepiej poznać kulturę Hiszpanii uczniowie zwiedzili Alhambrę w Granadzie, miasto Jaen oraz uczestniczyli w uroczystym otwarciu tradycyjnego jarmarku. To była pouczająca wyprawa, pełna wspaniałych przeżyć, dająca możliwość rozwoju naszym uczniom.

la carolina 2024

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz