Menu witryny

Erasmus+ Ceutia 2023

Szóstoklasiści na wymianie uczniowskiej w południowo-wschodniej Hiszpanii Kolejna grupa uczestniczyła w krótkoterminowej wymianie uczniów w ramach realizacji programu Erasmus+. Tym razem 8 uczniów klasy szóstej goszczonych było przez uczniów szkoły znajdującej się w Ceuti, w południowo-wschodniej Hiszpanii, w regionie Murcji. Polscy i hiszpańscy uczniowie po zajęciach integracyjnych rozpoczynających ich wspólne spotkanie, uczestniczyli w zajęciach szkolnych z muzyki, języka angielskiego oraz lekcji wychowania fizycznego. Zajęcia te pozwoliły im na zaznajomienie się ze sobą, poznanie innej kultury oraz ćwiczenie komunikacji w języku angielskim, a czasami również w hiszpańskim. Nasi gospodarze zabrali nas do Murcji, czyli stolicy regionu, po którym to oprowadzili nas oraz zaznajomili z historią. Odwiedziliśmy też Kartagenę, portowe i turystycznie ważne miasto w regionie. Nie zabrakło aktywności sportowych, które dostarczył nam rafting na przepięknej rzece Segura. Hiszpania nie szczędziła nam słońca, chociaż rafting odbył się w pochmurny i deszczowy dzień, co jest dość nietypowe dla tego regionu. Ostatnim punktem na mapie naszej podróży była wizyta w Alicante, gdzie zwiedziliśmy zamek św. Barbary oraz konkatedrę św. Mikołaja z Bari.

ceutia 2023

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz