Menu witryny

Jobshadowing 2023

W dniach 22.05.23- 26.05.23 nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w „Jobshadowing” w Barquiha, Portugalia, dzięki projektowi mobilności nauczycieli w ramach Programu   Erasmus +. Warsztaty „Jobshadowing” były niepowtarzalną okazją do obserwacji lekcji prowadzonych przez nauczycieli z innego kraju w ich szkole oraz zapoznania się z ich systemem nauczania. Jobshadowing dało nauczycielom możliwość zdobycia nowych doświadczeń, przełamywania barier językowych oraz nawiązania kontaktów z nauczycielami z innych krajów. Dużym atutem zajęć, które były obserwowane to aktywizacja ucznia, która sprawiała, że zajęcia były dla niego ciekawsze, dziecko miało chęć bardziej angażować się w poszczególne zadania, dążyło do wyznaczonego celu. Jedną z takich metod była metoda problemowa. Nauczyciel biologii przedstawił uczniom sytuację problemową: zagrożone wyginięciem gatunki ssaków i zorganizował proces poznawczy – udostępnił filmy, fotografie, dane z Internetu, liczby i statystyki. Uczniowie mieli za zadanie analizę, ocenę, wyjaśnienie problemu, a także wnioskowanie. Inne ciekawe i przydatne metody stosowane podczas lekcji to: wspólne śpiewanie z uczniami wraz z pokazywaniem (j.ang), zabawa w sklep z użyciem prawdziwych pieniędzy (matematyka), podsumowanie metody projektowej oraz działań podejmowanych w związku z nią przez cały rok szkolny (biologia), metoda graficznego zapisu (fizyka) oraz metoda ekspresji i impresji (chemia). Zdobywanie wiedzy to niezwykły proces, który przemienił się w inspirującą i pełną emocji przygodę podczas obserwacji tzw. School in Motion (Szkoła w Akcji). Tego dnia w szkole rozstawiona była niezliczona ilość stoisk z wytworami uczniów: samodzielnie uszytymi ubraniami dla dzieci z Afryki, rękodziełem- bransoletkami, kolczykami, zawieszkami na klucze, obrazami, regionalnymi ciastami i ciasteczkami, logicznymi grami itp. Udział   w tym niezwykłym dniu przyczyni się do uatrakcyjnienia naszych szkolnych festynów. Metody aktywizacji uczniów pomogą nam zachęcić do pracy najbardziej nieśmiałych uczniów, sprowokują ciekawą dyskusję, pomogą dzieciom i nastolatkom w kształceniu zdolności negocjacji i pokażą, czym jest zdrowe współzawodnictwo. Gorąco zachęcamy do ich stosowania, zarówno w przedszkolu, w klasach młodszych, jak i starszych. Bądźmy odważni i bierzmy udział w kursach i szkoleniach, które poszerzają horyzonty, kształtują kreatywność oraz inspirują.

jobshadowing 2023

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz