Marta potrzebuje drogiego leku

Marta Cybula ma 12 lat i choruje na ciężką anemię aplastyczną. Jest to choroba szpiku, w wyniku której dochodzi do zbyt małej produkcji krwinek czerwonych, krwinek białych oraz płytek krwi. Od roku jest podopieczną Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, a obecnie przebywa w Bydgoszczy na oddziale transplantacji szpiku kostnego. Martusia jest w trakcie chemioterapii, po której otrzyma nowy zdrowy szpik. Żeby wszystko się udało konieczne jest podanie nierefundowanego leku Letermovir. Lek ten jest konieczny, aby nie doszło do zakażenia groźnym wirusem cytomegalii i do odrzucenia przeszczepionego szpiku. Jedno opakowanie kosztuje około 23 tysięcy złotych. Konieczne jest podanie 3 opakowań. Zrobimy wszystko żeby Martusia mogła żyć normalnie. Dziękujemy za każdą pomoc.