Menu witryny

Poznaj Polskę - Warszawa 2022

Dnia 22 i 23 czerwca 2022r. uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych, Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie uczestniczyli w wycieczce „Kultura i dziedzictwo narodowe - największe osiągnięcia polskiej nauki” współfinansowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Uczniowie zwiedzili Warszawę z przewodnikiem miejskim. Kroczyli śladami polskiego państwa podziemnego zwiedzając Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie zobaczyli Muzeum Łazienki Królewskie. Spacer o tej porze roku ukazał w całej okazałości piękno tego miejsca. Największe osiągnięcia polskiej nauki uczniowie mogli podziwiać w Centrum Nauki Kopernik. Możliwość samodzielnego zwiedzania wystawy i obserwowanie wyników własnych doświadczeń było świetną nauką i zabawą. Uczniowie z zainteresowaniem czytali opisy i dodatkowe wyjaśnienia zjawisk, które obserwowali przy kolejnych stanowiskach. Wejście do Zamku Królewskiego i podziwianie rezydencji królów Rzeczypospolitej było przysłowiową „kropką nad i” naszego wyjazdu. Uczniowie przyznali, że wycieczka bardzo im się spodobała. Zadowolenie na twarzy i uśmiech uczestników pozwoliły stwierdzić, że wyjazd był bardzo udany.

altaltalt

warszawa - poznaj polsk 2022

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz