Menu witryny

Wieczorna lekcja w szkole w ramach zajęć pt. Przygoda z literaturą i jej filmową adaptacją

24.04.2022 r. uczniowie z kl. VI a o godz. 19.00 spotkali się w szkole, by wziąć udział w nietypowej lekcji. Najpierw oglądali film pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, a następnie rozwiązywali zadania kształcące m.in. umiejętność rozpoznawania cech filmu detektywistycznego i powieści detektywistycznej. Zajęcia były podstawą do rozwijania kreatywności, umiejętności czytania ze zrozumieniem czy filmowego czytania, ale przede wszystkim czytania z przyjemnością. Uczniowie poznali fragmenty utworów detektywistycznych, ich bohaterów i sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Podjęte działania uzmysłowiły uczniom, jak detektywistyczna dociekliwość czy siła dedukcji mogą przydać się w szkole i w życiu oraz jak czerpać przyjemność z lektury.

wieczorna lekcja w szkole 2022

więcej zdjęć

epuapWarunki ubezpieczenia NNW PZU

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz