Menu witryny

„Dzień bez plecaka”- „No backpack day”

Dzień 1 kwietnia, czyli Prima Aprilis nasza szkoła postanowiła świętować w niecodzienny sposób - uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków. Nie oznaczało to, że nie mieli ze sobą zeszytów czy przyborów szkolnych. Byli przygotowani do zajęć tak jak zawsze, zmienili tylko swoje plecaki na dość niecodzienne rzeczy- walizki, transportery dla zwierząt, taczki, skrzynki na narzędzia, garnki, wózki sklepowe, wózki dla lalek, namioty, sieci do połowu ryb. Jak zawsze uczniowie wykazali się pomysłowością i sprytem. Niewątpliwie dzień ten dostarczył wszystkim pozytywnej energii i niejednokrotnie pojawił się uśmiech na niejednej twarzy. Warto wspomnieć, że "Dzień bez plecaka" wymyśliła amerykańska aktywistka Mongai Fankam, aby zwiększyć świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.

dzie bez plecaka

więcej zdjęć

epuap

CMI baner na stronę www

infoErasmus

logo LS

logoLP

twin

skslogo

szkolapromzdr

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz