Obchody Dnia Św. Patryka 2022

Jak tu nie świętować takich uroczych, zielonych, radosnych i hucznie obchodzonych na całym świecie obchodów patrona Irlandii. Uczniowie odświeżyli swoją wiedzę na temat symboli związanych z tym świętem oraz postaci, takich jak Leprechaun oraz najważniejszy - Św. Patryk. Zobaczyli najpiękniejsze i najbardziej popularne miejsca w Irlandii, których zieleń szmaragdu jest olśniewająca. Co najważniejsze, na lekcjach kulturowych, dowiedzieli się jak Irlandczycy i nie tylko, świętują ten dzień: farbując na zielono rzekę w Chicago, podświetlając na zielono Wielki Mur Chiński, piramidy w Egipcie czy np. słynne London Eye. Nie zabrakło zielonych elementów w naszej szkole i koniczynek na twarzach dzieci. Pytanie, czy komuś w końcu udało się znaleźć skarb ukryty przez złośliwego skrzata na końcu tęczy?

sw patryk