Akcja Wolontariatu Świąteczna Zbiórka Żywności w sklepie „Biedronka”

W dniach 26 - 27 listopada 2021 r. odbywała się Ogólnopolska Akcja Świątecznej Zbiórki Żywności. Wolontariusze naszej szkoły dołączyli do tej szlachetnej akcji. Podzieleni na grupy przez dwa dni zachęcali wszystkich klientów „Biedronki” do podarowania produktów, które trafią do Banku Żywności, a następnie do najbardziej potrzebujących rodzin. Uczniowie zaopatrzeni w legitymacje oraz koszulki szkolnego wolontariatu dzielnie wywiązywali się ze swoich zadań. Ich obecność w sklepie powodowała, że ludzie chętnie dzielili się zakupioną żywnością. W tej akcji wolontariatu brało udział 22 uczniów z klas ósmych, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Wolontariusze Szkoły Podstawowej w Somoninie: Hanna Toporek, Oliwia Sominka, Roksana Rode, Kinga Gronda, Nataniel Zaborowski, Brajan Anders, Aleksander Cierzan, Damian Hopa, Agata Leszkowska, Dominika Szwaba, Aleksandra Kaczmarek, Karol Kreft, Wiktor Mamelski, Kamila Rychert, Marta Konkel, Yelyzaveta Hnyra, Kinga Rejniak, Anna Bladowska, Zuzanna Lipkowska, Kacper Stencel, Iga Brzozowska, Karina Korzhenevska.

zbirka ywnoci w biedrone