Projekt „Wędkarstwo - pasją młodzieży” 2021

Od kilku lat w Centrum Edukacji Zarybiania Jezior Kaszubskich w Gminie Somonino prowadzone są zajęcia dotyczące nauki wędkowania oraz uprawiania sportu wędkarskiego, który umożliwia kontakt z przyrodą. Uczniowie mają okazję rozwijać swoje pasje, zainteresowania oraz aktywnie spędzać czas wolny. Dbają o ekologię i rozwijają tradycję kaszubską. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dlatego poprzez projekt „Wędkarstwo - pasją młodzieży”, który jest współfinansowany przez Gminę Somonino oraz Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem” działające przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie, możemy zorganizować dla dzieci i młodzieży kolejne zajęcia z wędkowania. Uczniowie oprócz nabycia umiejętności łowienia ryb, będą mieli okazję aktywnie spędzać czas wolny na łonie przyrody. Chcielibyśmy w młodych ludziach zaszczepić tę formę aktywności, z wędką, z przyrodą, z innymi ludźmi. W ramach projektu odbywać się będą między innymi zajęcia teoretyczne z wędkarstwa, z bezpiecznego zachowania nad jeziorem, zajęcia praktyczne oraz wycieczki piesze i rowerowe nad jeziora. Uczestnicy wezmą udział w zawodach wędkarskich organizowanych na terenie naszej gminy, a na zakończenie realizacji zadania zostaną przeprowadzone zawody wędkarskie wśród uczestników. Zajęcia będą prowadzone przez pana Andrzeja Igielskiego, który jest inspektorem szkolenia młodzieży wędkarskiej oraz przez panią Hannę Wiczling, która posiada uprawnienia instruktora wędkarstwa do spraw młodzieży.