Wizyta wolontariuszy na placu budowy Hospicjum w Kartuzach 2019

Dnia 7 listopada 2019r. grupa 20 wolontariuszy z klas VIII Szkoły Podstawowej w Somoninie wybrała się do Kartuz. Pierwszym punktem była wizyta na plebanii Parafii Świętego Wojciecha w Kartuzach oraz spotkanie z księdzem Krzysztofem Krzemińskim. Uczniowie dowiedzieli się o działalności Domowego oraz o trwającej budowie stacjonarnego Hospicjum. Ksiądz Krzysztof bardzo ciekawie przekazywał wiedzą wolontariuszom, a uczniowie z zainteresowaniem słuchali tych wiadomości. Po tym ciekawym spotkaniu uczniowie wraz z Księdzem przeszli na plac budowy, gdzie mogli zobaczyć trwające, bardzo intensywnie, prace przy budowie Hospicjum. Budowla budzi zachwyt swoją wielkością oraz rozmachem prowadzonych tam prac. Wolontariusze wzbogaceni o nową wiedzę, zadowoleni wrócili do szkoły.

budowa hospicjum w kartuzach 2019