Pomorskie Warsztaty Naukowe 2019

W dniach 8-13.09.2019r. na Uniwersytecie Gdańskim odbyły się Pomorskie Warsztaty Naukowe „Zdolni z Pomorza”, w których braliśmy udział. Uczestniczyliśmy w zajęciach naukowych, takich jak wykłady i ćwiczenia laboratoryjne – z biologii, chemii, fizyki, matematyki oraz kompetencji społecznych. Podczas warsztatów mieliśmy okazję posłuchać wykładu poświęconego pułapkom statystyki czy też z fizyką na księżyc oraz innego, w ramach którego analizowano ile prawdy jest w reklamach środków piorących? Ponadto uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych - Pracownia Młodego Humanisty oraz „Jak nauka pomaga w sztuce?”. Nie zabrakło również zajęć dotyczących tworzenia gier w programie GameMaker i Python oraz praktycznych warsztatów z technologii druku 3D. Bardzo spodobało nam się spotkanie z podróżnikiem – panią Małgorzatą Jarmułowicz, która przybliżyła nam temat ginących kultur Indonezji.

Popołudniami odbywały się wycieczki po mieście, w tym zwiedzanie muzeum II Wojny Światowej i Europejskiego Centrum Solidarności. Wieczory wypełnione były zajęciami projektowymi, z których każdy mógł wybrać coś dla siebie zgodnie z zainteresowaniami. Czwartkowy wieczór różnił się od pozostałych, gdyż zaplanowano wyjście do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakl pt. „Hairspray”.

Warsztaty były dla nas cenną lekcją i jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy w nich uczestniczyć.

pomorskie warsztaty naukowe 2019