Majówka z Wybickim 2019

25 maja 2019r. w Dworku Wybickich w Sikorzynie rozpoczął się XIV Rajd - konkurs pn. "Majówka z gen. Józefem Wybickim, czyli wyprawa po generalskie epolety". Celem imprezy jest kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich oraz odkrywanie w historii wzorców i autorytetów, poprzez poznawanie życia i działalności Józefa Wybickiego, w tym Jego związków z Polską i Kaszubami, a także poznanie piękna Ziemi Kaszubskiej. Każda edycja tej imprezy cieszy się dużym zainteresowaniem i jest atrakcyjną formą spędzenia czasu wolnego, łączącą w sobie wątki kulturalne, patriotyczne i rekreacyjne. W tegorocznej imprezie uczestniczyły 2 drużyny reprezentujące naszą szkołę. Zadaniem drużyn było pokonanie jednej z dwóch tras - rowerowej i pieszej, biegnących od Dworku Rodziny Wybickich w Sikorzynie do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Podczas trasy zawodnicy odpowiadali na pytania oraz wykonywali specjalne zadania przygotowane przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie. Ostatecznie uczennice klasy VIII A: Marta Gawroń, Olga Reglińska oraz Agata Toporek zajęły I miejsce w rajdzie rowerowym klas V-VIII i gimnazja. Opiekunem drużyny była Mirosława Flisikowska.