Menu witryny

Logowanie

Do Hymnu 2019

Dnia 6 maja 2019r. nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim konkursie "Do Hymnu" dla szkół podstawowych organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do szkoły przyjechała komisja w składzie: prof. zw. dr hab. Roman Grucza oraz dr hab. Aleksandra Grucza-Rogalska prof. Akademii Muzycznej w Gdańsku. Cały występ został nagrany i oceniony przez komisję.

Przygotowania do konkursu trwały od połowy marca. Warunkiem uczestnictwa było zaśpiewanie przez co najmniej połowę uczniów z całej szkoły obowiązkowo Mazurka Dąbrowskiego oraz dwóch pieśni hymnicznych. Uczniowie z klas II-VIII zaśpiewali Odę do radości i Rotę. Należy dodać, że pieśni zostały wykonane a capella i z pamięci. Po prezentacji na ręce dyrektora szkoły komisja złożyła podziękowania oraz przekazała pamiątkowy dyplom. Dyplomy uczestnictwa otrzymali także wszyscy uczniowie, którzy brali udział w przesłuchaniu. Chórem dyrygowała p. Marta Szadłowska, p. Anetta Rozwadowska przygotowała dekorację.

Do konkursu przystąpiło 300 szkół z całej Polski. Z nagranych przesłuchań zostanie wyłonionych kilka szkół z każdego województwa, których wystąpienia poddane będą ostatecznej ocenie komisji centralnej.

Marta Szadłowska


więcej zdjęć


 

Warunki ubezpieczenia NNW PZU

skslogo

przeszkole promujace_zdrowie

NCK logo

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

logoBIP

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przedsięwzięcia

baner projektu Czytam z klasą

logo projektu Piękna Nasza Polska Cała

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz